Wszystkie panie są z reguły perfekcjonistkami. Nie cenią przypadkowości. Z tego względu również, chcą mieć wszystko pod kontrolą. Kwestia wyglądu to dla nich niezwykle istotna rzecz. Nadchodzące ciepłe dni, czy też ważna uroczystość rodzinna to idealny bodziec do wprowadzenia zmian. Utrata szczupłej sylwetki to dla nich cios. Gdy przybiorą na wadze, nie lekceważą tego, natychmiast podejmują działania. Muszą mimo wszystko najpierw odpowiedzieć na istotne pytanie, w jaki sposób można szybko schudnąć.
Metod jest mnóstwo, ale najskuteczniejszy z nich to ograniczenie ilości spożywanych produktów. Kiedy chcemy natychmiastowych efektów, to najlepiej sprawdza się dieta niskokaloryczna. Jest ona dość wymagająca. Nie należy także do najzdrowszych. Posiada jednakową liczbę zwolenników, co przeciwników pośród środowisk medycznych.
Opiera się na zasadzie, że organizm człowieka powinien dziennie przyjmować mniej niż 1000 kalorii. Produktami dozwolonymi w tego rodzaju kuracji są różnego rodzaju mieszanki- koktajle, zupy, napoje, oraz batony, a także owsianki. Pozbywanie się kilogramów powinno przebiegać pod czujnym okiem dietetyka. Kontrola lekarska zwiększa poczucie bezpieczeństwa pacjenta oraz zapobiega późniejszym powikłaniom.
Organizm ludzki zmuszony do wysiłku oraz skrajnych wyrzeczeń, sięga do naszych rezerw energetycznych oraz reaktywuje szybsze chudnięcie. W diecie ważne są też indywidualne cechy danej osoby: jej wiek, wzrost, posturę, przebyte choroby. Dopiero wypełnienie wszystkich tych warunków da nam komplementarną pewność, że proces odchudzania przyniósł pozytywne efekty i spełnił wszelkie oczekiwania.