Zdrowy tryb życia już jakąś chwilę temu stał się modny. Oglądając telewizję, czy wertując najróżniejsze (zwykle plotkarskie) portale internetowe nietrudno zauważyć, że coraz więcej gwiazd go promuje. Czy opłaca się podążać za takim trendem? To faktycznie kwestia upodobań i przekonań, jednak może jest tak, że rozważenie wprowadzenia kilku zmian w życiu czy menu może nam wyjść na zdrowie. Zdrowy styl życia może wprowadzić wiele pozytywów, jak choćby idealna sylwetka, będąca najwyższym celem wielu kobiet. Żeby ją zdobyć wykonaj kilka łatwych kroków.
1. Wylicz swoje BMI – Body Mass Index, czyli nic innego jak ustalenie czy masa ciała w stosunku do wzrostu jest odpowiednia. Jak to zrobić? Wystarczy, że swoją wagę podzielisz przez wzrost podniesiony do kwadratu. Jeśli rezultat mieści się w przedziale 18, 5-25, to oznacza że Twoja waga jest w normie. Wynik powyżej 25 oznacza nadwagę.
2. Zmień nawyki żywieniowe – opłaca się jeść zdrowo, albowiem poza smukłą sylwetką możesz poprawić jakość cery, uzyskać lśniące włosy, a dodatkowo wzmocnić odporność. Zacznij spożywać posiłki systematycznie – pięć razy jedz w ciągu dnia w odstępach 3-4 godziny. Postaraj się dodać różne rzeczy do menu – unikaj fast foodów, zdecyduj się w zamian za to na dietę uzupełnioną o witaminy i mikroelementy jedząc więcej warzyw i owoców.
3. Pij przynajmniej 1, 5 litra wody w ciągu dnia – najlepiej zdecyduj się na mineralną. Woda wspomoże metabolizm, poprawi jakość trawienia oraz pomoże pomniejszyć znienawidzony cellulit.
4. Zacznij się ruszać – aktywności fizycznej nie trzeba chyba reklamować. Poza pomocą w pozbyciu się zbędnych kilogramów, wesprze przemianę materii, a po wyjściu z treningu poczujesz ogromną dumę za sprawą wyprodukowanych endorfin.