Każda z nas – dziewczyn śni o drobnej, wysportowanej figurze rodem z Hollywood. W Internecie aż roi się od pomysłów diet, głodówek i cudownych pastylek, dzięki którym według reklam tracimy 10kg w zaledwie tydzień. Ile w tym wszystkim jest prawdy, czy da się osiągnąć ten upragniony wygląd idąc na po linii najmniejszego oporu?

Przede wszystkim dieta
Pewnie każda z nas przeszła w swoim dotychczasowym życiu minimum kilka diet, a czasem nawet głodówki, niestety zazwyczaj bez większych osiągnięć. Jak można szybko się odchudzić? To jest proste, wystarczy tylko… jeść! Odpowiednie odżywianie pobudza nasz metabolizm, dzięki czemu korzystniej wykorzystujemy wprowadzoną do organizmu razem z pożywieniem energię. Bazowe jest spożywanie pięciu posiłków dziennie, pilnujmy, żeby były one spożywane w stałych godzinach. To prawda, że powinny być to dania tzw. zdrowej kuchni, pełnoziarniste makarony, kasze, białe mięso i ryby, a do tego warzywa i owoce.

Do biegu, gotowi… sport!
Równie istotna jest aktywność fizyczna. Na początku, Szczególnie ludziom z poważną nadwagą, zaleca się spacerowanie ok. pół godziny dziennie. Gdy czujemy się już na siłach i nasza waga nieco się obniża możemy zapisać się na pływanie lub też zajęcia typu pilates. Można też korzystać z siłowni i wykupić specjalnie ułożony dla nas przez trenera plan ćwiczeń.

Róbmy każdą rzecz z rozmysłem
Każda dziewczyna przechodząc na wybraną dietę życzy sobie natychmiastowych rezultatów. Nie poddajmy się temu jednak – błyskawiczny spadek wagi kończy się bardzo często efektem jo-jo. Najszybszym sposobem na zdobycie wymarzonej sylwetki będzie połączenie zdrowej diety i ćwiczeń fizycznych. Pamiętajmy więc, by pogoń za upragnioną sylwetką nie przysłoniła nam zdrowego rozsądku.