Owsianka – zazwyczaj kojarzy nam się ona jedynie z niezbyt smakowitą breją podawaną jako pierwszy posiłek w przedszkolu bądź w żłobku. Danie to może jednak być apetyczne oraz zdrowe, jeśli tylko poświęcimy mu chwilę uwagi. Śniadanie stworzone na bazie płatków owsianych oraz mleka jest bowiem bardzo mądrym pomysłem na pełny witamin oraz minerałów początek dnia.

Często mylnie obawiamy się, że niskokaloryczne śniadanie nie może przyjąć formy owsianki. Każda kobieta może przecież spożywać ją bez przeszkód pod warunkiem, że do jej przyrządzania nie wykorzysta cukru. Cukier trzeba zastąpić niewielką ilością miodu albo przyrządzić owsiankę w wersji niesłodkiej.

Owsianka jest doskonałym źródłem witamin z grupy B, błonnika oraz fosforu, żelaza, a także cynku. Jej spożywanie wpływa więc pozytywnie nie tylko na poprawę metabolizmu oraz odchudzanie, ale także na ogólną kondycję naszego organizmu. W przypadku kobiet niezwykle ważką kwestią jest istnienie cynku w płatkach owsianych – pierwiastek ten jest bowiem odpowiedzialny za dobry stan skóry, pomaga zwalczać wypryski, a ponadto ochrania przed powstawaniem rozstępów.

Zjedzenie dietetycznego śniadania składającego się z mleka oraz płatków owsianych jest rekomendowane nie tylko tym kobietom, które chcą pozbyć się nadprogramowych kilogramów, ale wszystkim paniom, którym zależy na dobrym samopoczuciu przez cały dzień. Ten nieskomplikowany posiłek można albowiem przyrządzić z wykorzystaniem orzechów, bakalii lub owoców, które świetnie poprawiają nastrój na cały dzień i doskonale uzupełniają smak dania, które zazwyczaj kojarzą nam się w niezbyt apetyczny sposób.