Zawsze powtarzano nam, iż w naturze drzemie niezwykła możliwość lecznicza. Nasze babki o tym wiedziały. Przekazywały sobie ustnie tę wiedzę. Zioła i napary z roślin służyły im, jako remedium na liczne dolegliwości. To nie jest tajemnicą. Medycyna naturalna posiada wiele zalet. Z kolei warzywa w procesie zdrowienia, były wykorzystywane bardzo sporadycznie. Liść zwyczajnej główki kapusty w najlepszym wypadku służył, jako okład na dokuczliwy odcisk na stopie.
Dopiero niedawno zostały odkryte jej właściwości odchudzające. Jak można szybko pozbyć się zbędnych kilogramów, jedząc jedynie kapustą. To bardzo proste! Wystarczy przygotować\ugotować zupę na bazie tego warzywa i jeść ją codziennie. Do jej przygotowania prócz kapusty konieczne będą: dwie zielone papryki, jedna czerwona lub żółta, sześć cebul, sześć pomidorów i pęczek selera naciowego. W końcowej fazie gotowania należy odpowiednio przyprawić wywar.
W dalszej kolejności siekamy warzywa na drobne części, podsmażamy na łyżce oleju i wkładamy do garnka tak by były całkowicie przykryte. Później gotujemy warzywa do miękkości. To niestety dopiero początek drogi ku smukłej i zgrabnej figurze.
Od teraz zupa kapuściana będzie nam towarzyszyć pięć razy dziennie. Jest to największy minus tej diety. Pokonać wstręt do tego dania, spożywając je przez miesiąc każdego dnia to duże wyzwanie. By, zwalczyć rutynę żywieniową można zjeść inne warzywa gotowane na parze lub owoc. Nie może to jednak być banan. Z całą pewnością jednak poświecenie przyniesie spodziewane rezultaty. Ukazuje również, w jaki sposób można szybko schudnąć i nie zbankrutować Ten plan żywieniowy nie wymaga od nas ogromnych nakładów pieniężnych oraz częstych wizyt u dietetyka.