Większość dziewczyn przynajmniej jeden raz w życiu próbowała stosować zdrowsze odżywianie. Skłoniła ich do tego zwykle chęć poprawienia wyglądu czy pozbycia się kilku zbędnych kilogramów. Niektórym paniom zapewne udało się osiągnąć wyznaczony sobie cel, ale przeważająca część nie wytrzymała rygoru, jaki niesie za sobą poważna dieta. Trudno jest z dnia na dzień zrezygnować z ulubionych potraw i złych nawyków żywieniowych. Ale dla dobra własnego dobrego samopoczucia i szczupłej postawy warto jednak zmienić swój sposób odżywiania.
Właściwa dieta niesie za sobą same dobre strony. Rezygnacja ze spożywania zbyt dużej ilości tłuszczów i cukrów na pewno zagwarantuje lepsze samopoczucie. Każda dziewczyna, która chciałby zmienić swoje nawyki żywieniowe i przestawić się na zdrową dietę, musi wziąć pod uwagę sporo czynników, między innymi wiek, stan zdrowia, tryb pracy, uprawianie sportów, a także upodobania kulinarne. Opierając się na tych, osobiście ustalonych danych łatwo dobierze dla siebie pełnowartościowy jadłospis.
W zdrowej diecie kobiety nie może zabraknąć warzyw i owoców. Nie tylko stanowią one źródło witamin i mikroelementów, ale zawierają dużą\odpowiednią ilość błonnika. Jest on niezbędny do dobrego działania przemiany materii i zapobiega zaparciom, na które narzeka wiele kobiet. W odpowiednio dobranym jadłospisie nie powinno zabraknąć przestrzeni również na węglowodany. Dostarczają one energii, więc zdecydowanie powinny znaleźć się w prawie każdej diecie, szczególnie aktywnej kobiety. Optymalnie byłoby, gdyby pojawiło się też miejsce na tłuszcze. Według różnych badań wynika, że one także mają ważne zadanie w ciele kobiety. Szczególnie nienasycone kwasy tłuszczowe pochodzące z roślin mają zbawienny wpływ na zdrowie, dlatego koniecznie powinny uzupełniać każdą dietę.