Spore grono kobiet odchudza się przez całe życie. Nie bierze się to jednak z powodu ich nadmiernej wagi, ale dbania o własną prezencję. W każdej chwili chcą się ładnie prezentować i dieta odchudzająca jest jednym z elementów, nawet jeśli chodzi tylko o zrzucenie 1-2 kg. Trików na zrzucenie nadprogramowych kilogramów jest dużo i wszystkie przynoszą rezultaty. Problem jednak dotyczy pewnych kluczowych kwestii:
– bilansu kalorycznego,
– zapewnienia zasadniczych składników,
– wpływu na zdrowie.

Dieta redukująca masę
W Internecie jest mnóstwo przepisów na diety odchudzające. Dieta kapuściana, Dukana, szwedzka, norweska to tylko niektóre przykłady. Ich zaletą jest błyskawiczna utrata masy, ale niestety powodują efekt jo jo i niedobór kluczowych dla organizmu składników.
Poprawnie zbilansowana dieta odchudzająca powinna uwzględniać różnorodność produktów, zagwarantowanie właściwej ilości witamin i mikroelementów oraz eliminować odczucie głodu. Najlepiej, aby dietę opracował kompetentny dietetyk. Będziemy mieć wtedy pewność, że dieta będzie zawierać wszystkie kluczowe dla organizmu składniki.

Składowe skutecznej diety odchudzającej
Skuteczna dieta odchudzająca to taka, która przynosi systematyczną utratę wagi. Łatwo jest zrzucić kilka kilogramów w skali miesiąca, ale jest to opłacone morderczymi głodówkami, a potem kilogramy wracają z nadmiarem. Skuteczna dieta jest dietą długofalową i opiera się na trwałej zmianie nawyków żywieniowych. Czołowe zasady to:
– 5 posiłków na dzień,
– jedzenie co 3 godziny,
– sycące śniadania,
– kolacja 2 godziny przed zaśnięciem,
– dużo jarzyn i owoców,
– produkty zawierające błonnik,
– woda mineralna w zastępstwie soków.
Każda dieta odchudzająca dobrze by była uzupełniana aktywnością fizyczną. Nie muszą to być mordercze ćwiczenia na siłowni. Fitness, taniec, jazda na rowerze, jogging czy spacery całkowicie wystarczą.