Problem nadwagi i otyłości jest bardzo duży. Zjawisko nadmiarowej konsumpcji, życie w biegu, niepodejmowanie aktywności fizycznej, wszystko to prowadzi do budowania niezdrowej masy ciała.
Co więc możemy zrobić żeby pozbyć się niepotrzebnych kilogramów, jak schudnąć? Bez wątpienia należy zrewolucjonizować swoje nawyki związane z codziennym odżywianiem. Nie jest to proces krótkofalowy oraz nieustannie należy o tym pamiętać. Bardzo często zamęczamy się tak zwanymi dietami cud, przechodzimy na kilkudniowe głodówki, które w błyskawicznym czasie mają sprawić, że zrzucimy zbędne kilogramy. Nie tędy droga. Tego typu zabiegi bardzo często kończą się często spotykanym efektem jojo, czyli uzyskujemy zupełnie inny efekt niż pierwotnie zamierzony.
Dieta nie powinna być czymś koniecznym/nieprzyjemnym. Najbardziej istotne jest to żeby zaprzyjaźnić się ze zdrowymi produktami: warzywami, owocami, chudym mięsem (drób, ryby), spożywać odpowiednie ilości płynów (głównie wody).
Zdrowe jedzenie pozwala nam na konsumowanie tak na prawdę wszystkich potraw, które do tej pory były stawiane na naszych stołach. Jak schudnąć na takiej diecie? Nic prostszego, najczęściej do redukcji masy ciała wystarcza ograniczenie ilości zjadanych pokarmów.
Kolejnym etapem jest wyeliminowanie z diety cukrów oraz soli. Oczywistym jest, że nie chodzi tutaj o całkowite wyeliminowanie słodyczy i słonych potraw. Bardziej mamy tutaj na myśli przekąski, które są główną siłą napędową przybierania na wadze.
Kiedy mowa o przekąskach trzeba również wspomnieć o wieczornym/ nocnym podjadaniu. Kiedy na prawdę chcemy schudnąć musimy zrezygnować z podjadania przed snem. Jeśli czujemy głód zjedzmy jabłko albo inny owoc.