Idealna figura to marzenie wielu dziewczyn. wyrzeźbiony brzuch przyciąga wzrok panów. Jednak nie każda kobieta może uzyskać ten rezultat z łatwością. Niektóre obdarzone przez genetykę odrobinę wolniejszym metabolizmem mają trudności z utrzymaniem właściwej wagi. By im pomóc stworzono dietę kopenhaską.
Dieta ta to bardzo restrykcyjny i wymagający sposób żywieniowy. Polega on na ścisłym przestrzeganiu godzin przyjmowania pokarmów i piciu przynajmniej dwóch litrów wody każdego dnia. Każda książka kucharska traktująca o dietetyce i zajmująca się dieta kopenhaską poleci jedzenie jak największej ilości zielonych warzyw. Jednakże ten sposób odżywiania przeznaczony jest tylko dla osób całkowicie zdrowych. Dodatkowo nie może trwać dłużej niż trzynaście dni. Później przestrzeganie go staje się groźne dla organizmu ludzkiego. Główną zaleta diety kopenhaskiej jest to, że spora część posiłków wchodzących w jej skład jest niezmiernie łatwych do przygotowania. Dodatkowo ubytek zbędnych kilogramów osiągany dzięki diecie kopenhaskiej jest dosyć prędki a także bardzo łatwy do zauważenia. Pomaga ona zoptymalizować przemianę materii i zmienić codzienne nawyki żywieniowe. Niestety jest ona też uboga w składniki pokarmowe i witaminy co czyni ją obciążająca dla organizmu. Często występuje też efekt jo- jo.
Marzenie o płaskim brzuchu nie jest w żadnym wypadku nieosiągalne dla osób o powolnej przemianie materii. Wybór odpowiedniej diety pozwoli na urealnienie go i cieszenie się zgrabną sylwetką. Należy jedynie nie zapominać, że dieta nie jest zabawą i stosowanie jej bez konsultacji u dietetyka, może wywoływać negatywne konsekwencje zdrowotne.