Dająca efekty utrata wagi to marzenie prawie każdej kobiety. Jednak ciężko stracić dodatkowe kilogramy magazynowane przez wiele lat, podczas zaledwie chwilowej diety. Chociaż przestrzegając jej wskazówek można utracić na masie ciała, ale przeważnie powrót do wcześniejszych niezdrowych przyzwyczajeń żywieniowych wywołuje ponowne przybranie utraconych w trakcie diety kilogramów. Jest to popularny tzw. efekt jo-jo, który towarzyszy niestety większości diet. Więc w jaki sposób można zredukować swoją masę ciała, aby uniknąć tego efektu i zachować uzyskaną masę ciała? To łatwe zmotywowane dziewczyny! Jedynie dobrze rozplanowana modyfikacja sposobu odżywiania poparta zwiększoną aktywnością fizyczną. To dający stałe rezultaty, skuteczny sposób na zgrabną ciało.
W poszukiwaniu prawidłowej dla siebie modyfikacji sposobu odżywiania dobrze jest skorzystać z pomocy dietetyka. Każda z nas jest wyjątkowa, ma inne uwarunkowania i dlatego korzystanie z ogólnych wskazówek żywieniowych może nie dawać wymarzonych wyników. Z wsparciem specjalisty od żywienia łatwiej, a przede wszystkim zdrowiej można zrzucić nadmiar kilogramów. Bierze on pod uwagę nie tylko aktualny stan zdrowia osoby, która pragnie się rozstać z nadwagą, ale także jej gastronomiczne upodobania, upodobania żywieniowe oraz styl życia. Na podstawie zdobytej wiedzy układa taki jadłospis, który efektywnie, z tygodnia na tydzień skutkować będzie utratą zbędnych kilogramów.
Oczywiście modyfikacja dotychczasowego sposobu odżywiania jest bardzo ważnym czynnikiem sprzyjającym odchudzaniu, ale żeby była efektywna powinna być wspierana odpowiednio wyczerpującym treningiem. Jednak, aby zmobilizować się do ćwiczeń fizycznych, powinno się wybrać rodzaj wysiłku, który daje najwięcej satysfakcji. Nie musi być to siłownia czy klub fitness. Wystarczy stosować w ustalonym rytmie ulubione ćwiczenia fizyczne w zaciszu domowym, a ich rezultaty z pewnością będzie widoczny.