Współcześnie wszyscy żyjemy w biegu, bowiem wolnego czasu mamy coraz mniej. Nie ma więc nic dziwnego w tym, że nie chcemy go marnować np. na kucharzenie. Przez to konsumujemy błyskawicznie posiłki, które rozmieszczają się nam w boczkach. Na szczęście taki zdrowy obiad bynajmniej nie musi być bardzo czasochłonny. Jeżeli chcemy, sporządzimy go w trakcie kilkudziesięciu minut.
Nie musimy przy tym wcale rezygnować z posiłków, które spożywaliśmy do tej pory. Zamiast tego postarajmy się je niewiele zmodyfikować. Jeżeli zazwyczaj mieliśmy na obiad ziemniaki, zastąpmy je na kaszę lub też brązowy ryż. Artykuły pełnoziarniste ekspresowo nas nasycą oraz nasycą nasz wilczy głód na przynajmniej trochę godzin. Nie rezygnujmy także z konsumowania mięsa, które jest idealnym źródłem białka – budulca kości i mięśni. Postarajmy się po prostu zastąpić schab na drób bądź mięso indycze. Białe mięso nie zawiera nadmiernie dużo kalorii, także ze spokojem wolno je konsumować nawet podczas terapii. Prócz tego nasz niskokaloryczny obiad powinien się od czasu do czasu składać z ryb.
Miejmy na uwadze ponadto, żeby przyrządzić do całego posiłku różnorakie sałatki. Stosujmy w nich świeże warzywa i nasiona słonecznika. Taka sałatka świetnie wypełni nasz żołądek oraz dostarczy do naszego organizmu masę, drogocennych witamin.
Zastępując patologiczne artykuły spożywcze na ich zdrowsze, lekkostrawne odpowiedniki, dużo zyskujemy. Z takich towarów bezstresowo możemy przyrządzić niskokaloryczny obiad. Skonsumujemy go wówczas bez żadnych wyrzutów sumienia oraz nasycimy idealnie swój wilczy głód.